Η παρέλαση

Μετά από 2 ολόκληρα χρόνια διακοπής των παρελάσεων λόγω της πανδημίας, φέτος ξαναβγήκαν τα σχολεία στους δρόμους για τον εορτασμό της 28ης Οκτωβρίου!

Τα παιδιά της Έκτης καμαρωτά-καμαρωτά, με τις στολές τους , με επισημότητα και συγκίνηση παρέλασαν με τον γυμναστή κ. Μανόλη Σαββιδάκη.

Την παραμονή της επετείου η κ. Φαίη μαζί με την κ. Φένια, τη δασκάλα της Έκτης, παρέδωσαν τη σημαία στο σημαιοφόρο και τους παραστάτες. Ζαχαρία, Αλέξανδρε, Μαρία, Γιάννη, Ανδρέα και Εύη συγχαρητήρια! Καλή πρόοδο σε όλους σας!

Επίσης ο μαθητής μας, Γιάννης Πουράνης επιλέχτηκε να καταθέσει το στεφάνι στον Άγνωστο στρατιώτη εκ μέρους όλων των σχολείων της Πρωτοβάθμιας. Πολύ τιμητικό και για το Γιάννη αλλά και για όλο το Μποδοσάκειο!