Βραβεία! Συγχαρητήρια στους μαθητές μας!

Την Κυριακή 11 Φεβρουαρίου έγινε η βράβευση των επιτυχόντων στον 17ο διαγωνισμό «Παιχνίδι και Μαθηματικά» καθώς και στον 5ο διαγωνισμό μαθηματικών ικανοτήτων «Πυθαγόρας». Μεγάλη χαρά, περηφάνεια και ικανοποίηση νιώσαμε όλοι σ αυτό το σχολείο, όταν μας ειδοποίησαν από τη Μαθηματική Εταιρεία ότι ανάμεσα στους επιτυχόντες συγκαταλέγονταν και 5 (πέντε!!!) μαθητές μας! Συγχαρητήρια, αγκαλιές και συγκίνηση, από παιδιά, δασκάλους και γονείς, έδωσαν και πήραν μετά το ξαφνικό νέο.

Οι βραβευμένοι μαθητές μας είναι η Καραγεώργου Στέλα, ο Καργιωτάκης Νίκος, ο Καραμίχος Γιάννης, ο Ρενιέρης Έλενος και ο Χάρης Μιλής. Μεγάλο μπράβο στα παιδιά και μεγάλο μπράβο στους δασκάλους τους, την κ. Ελένη Σαπουνά, τον κ. Μανόλη Καλατζάκη και την κ. Στέλα Γωνιανάκη.

Ευχαριστούμε την ΕΜΕ που διοργανώνει αυτούς τους διαγωνισμούς και δίνει την ευκαιρία στα παιδιά που αγαπούν τα μαθηματικά να τα δουν από μια άλλη οπτική από αυτή των σχολικών βιβλίων και να μετρήσουν τις δυνάμεις τους με συνομηλίκους τους σε Πανελλήνιο επίπεδο.